Přejít k hlavnímu obsahu

Chomutovští plavci se za svou úspěšnou reprezentaci zapsali do pamětní knihy města

Ve čtvrtek prvního února se v obřadní síni historické radnice na náměstí 1. máje uskutečnil slavnostní zápis do pamětní knihy města. O zápis se zasloužili plavci z klubu TJ Slávie Chomutov, kteří v roce 2023 reprezentovali město Chomutov na mistrovstvích České republiky a někteří z nich také překonali nejlepší výsledky ve svých věkových kategorií v rámci republiky.

Šest plavců z klubu TJ Slávie Chomutov, který trénuje v chomutovském Aquasvětě se zapsali do pamětní knihy města. Důvodem byla jejich úspěšná reprezentace Chomutova v minulém roce 2023. Na slavnostním vyhlášení byli přítomni trenéři klubu TJ Slávie Chomutov a také předseda spolku Ondřej Záruba. „Tito plavci mají obrovskou budoucnost. Věřím, že se jednou mohou stát skvělými reprezentanty nejen Chomutova, ale i České republiky,“ komentoval Záruba. „Chtěl by také velmi poděkovat městu Chomutovu za naše zázemí, ve kterém denně trénujeme a za jejich podporu,“ dodal.

Do pamětní knihy města Chomutova se zapsali Šimon Studnička, Tobias Student, Matěj Vokatý, Ondřej Mikš, Pavel Ličko a Adrian Lehnert a z rukou zástupců vedení města pana náměstka Milana Märce a pana náměstka Milana Petriláka obdrželi malou pozornost. „Sám jsem dřív chodil plavat. Vím, jaká je to dřina a o to více obdivuji vaše úspěchy,“ komentoval Milan Märc.