Přejít k hlavnímu obsahu

Chomutované mohou s magistrátem komunikovat přes WhatsApp

Odbor ekonomiky chomutovského magistrátu zavedl novou službu pro občany, která usnadní a zefektivní komunikaci s občany, a to možnost kontaktu přes jednu z nejrozšířenějších moderních komunikačních platforem – aplikaci WhatsApp.

„Klienti, kteří našemu úřadu dokládají různá potvrzení, mohou nově využít aplikaci WhatsApp. Dokument není třeba skenovat a odesílat na e-mail či podatelnu úřadu, ale je možné jej pouze vyfotit v telefonu a odeslat na číslo 720 072 817,“ vysvětluje Jan Mareš, hlavní ekonom města, jak snadná bude nyní pro občany komunikace úřadem ohledně poplatků.

Nejčastějšími doklady u poplatku za odpady jsou potvrzení o studiu na střední či vysoké škole s dojezdovou vzdáleností nad 70 km, doložení údajů pro platby přes SIPO, potvrzení o pobytu v zahraničí, potvrzení o dlouhodobé hospitalizaci apod. U poplatku ze psů např. doklad o čipování psa, adopční smlouva z útulku či doklad veterináře o úhynu či utracení psa.

„Nástroj slouží pro běžnou a rychlou komunikaci s pracovníky oddělení poplatků a pohledávek, ale upozorňujeme, že prostřednictvím této služby nemůže odbor ekonomiky poskytovat údaje o výši pohledávek,“ dodává Mareš.